SIEGMUND 28, PROFESSIONAL 750
מצב
חדש
מיקום
Ahaus גרמניה
more Images
SIEGMUND 28, PROFESSIONAL 750
SIEGMUND 28, PROFESSIONAL 750
נתונים על המכונה
שם המכונה:
שולחן הידוק
יצרן:
SIEGMUND
דגם:
28, PROFESSIONAL 750
מצב:
חדש
מחיר ומיקום
מיקום:
Ahaus גרמניה
A19923720
מספר התייחסות:
עדכון:
עודכן לאחרונה בתאריך 05.09.2025
תיאור
table length 2400 mm
table width 1200 mm
table height (lateral area) 200 mm
weight 981 kg
dimensions of the machine ca. 2400 x 1200 mm
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Product description
- High-quality steel S355J2+N + plasma nitriding
- Material thickness approx. 24.5 - 27 mm
- Bore diameter 28 mm
- Surface holes with a 100x100 mm grid
- Rounded corners, edges, and holes
- Side panel height 200 mm
- Side panel hole spacing 50 mm
- Surface scale included
- Construction reinforced with ribs
- Grid lines enable precise setups
The welding tables are equipped with a scale as standard.
Plasma nitrided finish:
- Protection against rust, scratches, and weld spatter adhesion
- More corrosion-resistant / higher load capacity
Gbodpfjxaa Ekex Advsl
Features:
- 28-hole pattern / Dimensions: 2400 x 1200 x 200 mm