Mössner SM 420
שנת ייצור
1988
מצב
משומש
מיקום
Ahaus גרמניה
more Images
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
נתונים על המכונה
שם המכונה:
מסור להקה - אנכי
יצרן:
Mössner
דגם:
SM 420
שנת ייצור:
1988
מצב:
משומש
מחיר ומיקום
מיקום:
Ahaus גרמניה
A19923665
מספר התייחסות:
עדכון:
תיאור
roll diameter 420 mm
throat 410 mm
workpiece height 295 mm
cutting speed 12 - 375 m/min
table surface area 600 x 600 mm
saw band length 3150-3260 // 3-16 mm
work height max. 1020 mm
voltage 380 V
total power requirement 1.1 / 1.7 kW
weight of the machine ca. 620 kg
dimensions of the machine ca. 1000 x 800 x 1900 mm