LandReko SCP 1200-12
מחיר קבוע בתוספת מע"מ
מצב
חדש
מיקום
Bochum גרמניה
more Images
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
LandReko SCP 1200-12
נתונים על המכונה
שם המכונה:
כבל פיצוץ לחץ
יצרן:
LandReko
דגם:
SCP 1200-12
מצב:
חדש
מחיר ומיקום
מחיר קבוע בתוספת מע"מ
מיקום:
Bochum, גרמניה גרמניה
תיאור
Technical specification:
Chamber volume: 1200 litres
Working compartment: 1700 x 850 x 680 mm,
Cleaning capacity: up to 30 m2 / h
Weight 340 kg
Power supply: 230V ~ / 50Hz
Nominal working pressure: up to 12 bar
Degree of cleaning: SA-3.0 (very deep and extensive corrosion)
Air requirement: 1000 l / min (for 4.0 mm nozzle)
Maximum air flow: up to 12,500 l / min
Supported nozzle diameters: from 2 to 15 mm
Grinding valve: CLEMCO
Nozzle material: tungsten carbide
Sight glass Dimensions: 220 x 730 [mm].
Work table load: up to 300 kg
Lighting: LED, adjustable in a range of +/- 90 degrees (two parts)
Coating protection: Powder coating
Working temperature: 10 to + 50 degrees Celsius
Shared work table: Yes
Inspection valve: Yes
The picture shows an example for the configuration of the pressure blasting boiler SCP-1200-12
THE OFFER INCLUDES:
Pressure blasting cabin Land Reko SCP-1200-12
Boron carbide nozzle: 2, 2.5, 3, 3.5 or 4 mm (optional)