Sanwa TRP-1150-SE
שנת ייצור
2026
מצב
חדש (פועל באופן מלא)
מיקום
Schwalmtal גרמניה
מכונת ניקוב Sanwa TRP-1150-SE
more Images
Sanwa TRP-1150-SE
נתונים על המכונה
שם המכונה:
מכונת ניקוב
יצרן:
Sanwa
דגם:
TRP-1150-SE
שנת ייצור:
2026
מצב:
חדש
תפקודיות:
פועל באופן מלא
מחיר ומיקום
מיקום:
Vogelsrather Weg 53, 41366 Schwalmtal, Deutschland גרמניה
התקשר
פרטים טכניים
אורך כולל:
רוחב כולל:
גובה כולל:
משקל כולל:
תיאור
New machine
Machine for punching, embossing, waste stripping
Technical data:
Sheet format max. 830 x 1,150 mm
Sheet format min. 450 x 550 mm
Maximum punching force 3.0 MN (300t)
Speed 7,000 Bg/h
Materials that can be processed:
Paper min. 80 g/m²
Cardboard up to 2,000 g/m²
Corrugated cardboard up to 4 mm
Features:
Automatic non-stop roll cloth in the delivery
Stripping station
Centerline
Quick-clamping frame stripper upper tool and central stripping board
Pneumatic clamping frame and punching plate lock
APC 1 - automatic punching pressure system
APC 2 - platen tilting at the platen exit
1x 4mm punching plate incl. 10x 1mm punching plates
2x 5mm cutting plate