SCHORR Aufsitz-Scheuersaugmaschine RR1030FS
שנת ייצור
2025
מצב
משומש (פועל באופן מלא)
מיקום
Schüttorf גרמניה
more Images
נתונים על המכונה
שם המכונה:
מכונת קרצוף
יצרן:
SCHORR
דגם:
Aufsitz-Scheuersaugmaschine RR1030FS
שנת ייצור:
2025
מצב:
משומש
תפקודיות:
פועל באופן מלא
שעות עבודה:
21 h
מחיר ומיקום
מיקום:
Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland גרמניה
A19099896
מספר התייחסות:
RR1030FS
עדכון:
תיאור
Powerful ride-on scrubber dryers in top condition for sale!
The machine is in very good condition and ready for immediate use.
Condition: Used, very good
Operating hours: 21 hours
Year of manufacture: 2025
SCHORR SCRUBBER DRYER 24V FLOOR MOP SCRUBBER 100AH SCRUBBER
Efficient floor cleaning combined with extremely easy handling.
With the built-in 100Ah batteries, intensive continuous use of approximately 4 hours is possible. The batteries are conveniently charged using the included charger at a standard 230V household outlet.
Gedswh Ri Ejpfx Advjit
SCHORR SCRUBBER DRYER RR1030FS – DISCOVER THE BENEFITS:
-- Fully electric scrubber dryer with a 1030mm working width – ideal for large halls and rooms
-- Up to 4500m²/h cleaning performance
-- 80-liter fresh water tank and 85-liter waste water tank
-- 510mm brush diameter
-- Powerful 24V 100AH batteries
-- Extremely robust and reliable
Technical Specifications
Manufacturer (abbreviation): SCHORR
Manufacturer's model code: RR1030FS
Drive: Seated
Suction motor power: 500W
Brush motor power: 500W
Drive motor power: 500W
Operating time: approx. 4 hours
Number of wheels: 3
Tires: PU (non-slip)
Weight: 250kg
Basic dimensions
Volume Fresh water tank: 80L
Dirty water tank volume: 85L
Brush diameter: 510mm
Overall length: 1400mm
Overall width: 1030mm
Overall height: 1100mm